Özel Anamur Anamed Hastanesi Çocuk Hastalıkları Bölümü ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde, 24 saat boyunca Pediatri uzmanları tarafından poliklinik ve acil müdahale hizmeti verilmektedir.

 

Özel Anamur Anamed Hastanesin’de doğan tüm bebeklerin, ilk muayeneleri yapıldıktan sonra en geç 1 saat içinde anneyi emmeye götürülmesi hedeflenir. Bebekler anne yanında olmadıkları dönemde bebek odasında izlenir. Anne sütü dostu hastane olmayı hedefleyen bölümümüz, anneye yatışı sırasında emzirme ve bebek bakımı konusunda gereken eğitim ve her türlü desteği vermeye özen gösterir. Anne ve bebeğin taburcu olacağı gün, anne ve babaya yenidoğan bakım eğitimi verilir. Bebekler taburcu edildikten sonra en geç 2 gün içinde ilk kontrole çağırılırlar. Bebeğin herhangi bir sorunu olmadığı ve kilo alımının başladığı görülene kadar bebek poliklinik kontrolleri ile izlenir. Daha sonraki takipler 15. gün ve 1. ayda yapılır ve izlem aşı takvimi ve bebeğin gelişimine göre planlanır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi prematür veya problemli doğabilecek tüm yenidoğan bebeklere gereken yaşamsal desteğin ve bakımın verilebileceği donanıma sahiptir. Tecrübeli doktor ve yoğun bakım hemşirelerinden oluşan ekip bebeklere gereken tüm özen ve bakımı vermek üzere hizmet etmektedir.

Hepimizin dileği tüm doğumların zamanında ve sorunsuz olarak gerçekleşmesidir. Fakat yenidoğan döneminin süprizlere açık olduğunu da unutmamak gerekir. Bu nedenle hastanemiz Yoğun Bakım Ünitesi yenidoğan döneminde ortaya çıkabilecek başta solunum sıkıntısı olmak üzere, yenidoğanın acil müdahale gerektirebilecek çeşitli hastalıklarına müdahale edebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Hedefimiz bebeğinize ve size en iyi bakımı vermektir.

Uzm.Dr.İlknur NAMAL

23.09.2022