Özel Anamur Anamed Hastanesi modern obstetrik ve jinekolojinin gerektirdiği donanım ve birikimiyle kadın hastalıkları ve doğum alanında da kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Temel amacımız yaşamınızın ergenlik, gebelik, menopoz gibi farklı dönemlerinde ortaya çıkan değişimleri, sorunları anlamanıza ve çözümler hakkında sağlıklı bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktır.

Özel Anamur Anamed Hastanesi’nde doğum ve gebelikle ilgili her türlü tanı ve tedavi işlemi başarıyla uygulanmaktadır. İnfertilite (kısırlık) araştırmaları ve aşılama, hastanemizin size sunduğu çözümler arasındadır. Laparoskopi ve histeroskopi gibi endoskopik yöntemler de hastanemizde kullanılmaktadır. -- Aşağıda Özel Anamur Anamed Hastanesi'nde yapılan uygulamalarla ilgili kısa bilgiler bulacaksınız:

KOLPOSKOPİ

Özellikle rahim ağzı (serviks) kanseri ve öncü lezyonlarının tanısında kullanılan bir yöntemdir. Smear sonucu pozitif veya şüpheli olan kişilerde uygulanan bir tanı yöntemdir. Kolposkop denilen ve gözlenen alanı büyütmeye yarayan bir çeşit mikroskop ile hastalıklı alan belirlenerek, doğru yerden biyopsi alınmasını sağlar ve tanıda yanılmaları en aza indirir. Biyopsi sonucuna göre bundan sonraki tedavi planlanır.

LAPAROSKOPİ

Göbek altına ve kasık bölgelerine yapılan 0.5-1 cm genişliğindeki kesilerle karın boşluğunun gözlenmesine ve bazı girişimlerin yapılmasına izin veren bir operasyon yöntemidir. İşlem genel anestezi altında yapılır. Hastanın karnına CO2 gazı verilerek oluşturulan boşluktan yararlanarak hem tanı hem de tedaviye yönelik işlemler yapılır. Kısırlık tanı ve tedavisinde, endometriozis tanı ve tedavisinde, dış gebelik, rahim çevresindeki yapışıklıkların giderilmesi, yumurtalık kistlerinin, uterus myomlarının tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır. Histerektomi ve jinekolojik kanser ameliyatlarında da laparoskopi bir tedavi seçeneğidir.

HİSTEROSKOPİ

Rahim içinin optik bir aletle gözlenmesine dayanır. Tanı amacıyla kullanılabildiği gibi, doğumsal rahimiçi bozuklukların düzeltilmesi, rahim içi yapışıklıkların giderilmesi, polip ve myomların çıkartılması gibi işlemlerde modern jinekolojinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

AMNİOSENTEZ

Riskli gebeliklerde anne karnından girilen bir iğne ile, bebeğin içinde bulunduğu amnios sıvısından bir miktar alınması ve bunun incelenmesine dayanır. Hastanemizde amniosentezin yanı sıra yine riskli gebeliklerde kullanılan koryon villus biopsisi, kordodosentez gibi diğer tanı yöntemleri de uygulanabilmekte ve alınan materyaller genetik laboratuarlarında incelenebilmektedir

CERRAHİ İŞLEM VE AMELİYATLARIMIZ:

  • Histerektomi
  • Myomektomi
  • İdrar kaçırma ameliyatı
  • İdrar torbası rahim sarkması ameliyatı.

 

Op.Dr.Hakan SADE

23.09.2022