Ortopedi ve Travmatoloji

Tıbbın oldukça geniş bölümlerinden biri olan Ortopedi Travmatoloji Bölümü bünyesinde birçok özel dal içermektedir. Bu dalların her biri ayrı özellikler, teknikler ve tecrübeler gerektirmektedir.

Özel Anamur Anamed Hastanesi bünyesinde ortopedi ve travmatoloji bölümü, işte bu düşüncelerin temelinde yapılanmıştır. Spor yaralanmaları artroskopi ve diz cerrahisi, omurga cerrahisi, omuz ve dirsek cerrahisi, el ve mikrocerrahi, travmatoloji ve ayak ve ayak bileği hastalıkları için, konusuna hakim uzman ortopedistler çalışmaktadır.

Spor Yaralanmaları ( Artroskopik diz ameliyatları; menisektomi veya meniskus tamiri, Artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında , artroskopik mikrofraktür veya osteochondral kıkırdak nakli, omuz çıkığında; artroskopik bankart tamiri, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotatory cuff tamiri, ayak bileğinde; artroskopik kıkırdak ve bağ ameliyatları...vs) artroskopik yöntem ile kapalı olarak tedavi edilmekte ve hastalar kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir.

Artoz-kireçlenmelerde ( gonartroz ve koxartroz tedavisi, kalça ve diz protezleri, protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, periacetabular ve yüksek tibial rekonstürüktif kemik ameliyatları...vs)

Extremite (kol-bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında external fixator uygulamaları,

Travma tedavisi kırıklar, çıkıkların, kas-tendon yırtık ve kopmalarının tedavisi)

Skolyoz-Kamburluk ( anterior- posterior enstrümantasyon ameliyatları),

Doğuştan oluşan ortopedik deformasyonlar ve diğer ortopedik problemler tedavi edilmektedir.

Op.Dr.Cüneyt KAVAK

23.09.2022