KENDİ KANINIZDAKİ MUCİZE İLE YENİLENİN

ANAMED HASTANESİ GÜZELLİK MERKEZİ’NDEN PRP KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Özel Anamur ANAMED Hastanesi Güzellik Merkezi’nde günümüzde cilt gençleştirme yöntemlerinden hücresel tedavide gelinen en iyi noktalardan PRP tedavisi uygulaması yapılmaya başlamıştır. ANAMED Hastanesi Güzellik Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Fatma YÜCELEN uygulanacak olan tedavi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Platelet Rich Plazma kelimelerinin baş harflerinden alınan PRP; hücrelerin çalışmasını teşvik etmek ve ihtiyacı olan malzemeleri vermektir. Bu yöntem hücrelerin çalışmasını tetikleyen büyüme faktörlerine ortam sağladığı için, anti-aging tedavide değişmeyecek bir yere oturmuş durumdadır.”

          Cildin ışıklarla, lazerle veya kimyasal peelinglerle uyarılması aslında sınırlandırılmış hasarla ciltte onarımı ve gençleşmeyi tetiklemektir. Kısacası ciltte çok hafif hasar yaratır gibi yaparak cildi uyarıp; yara iyileşme mekanizmasını devreye sokmak aslında cildi gençleştirmek için bir tetiktir. Çünkü kanımızda bulunan trombosit hücreler uyarı sonrası harekete geçer; yara iyileşmesini taklit edercesine üretim başlar, kollajen ve elastik lif üretir, dolaşım artar, dokunun uyarılan bölgesi temizlenir, arınır; dolayısıyla rengi açılır, damarları iyileşir, cildin sağlığı eskisinden daha iyi olacak şekilde geri kazanılır. PRP tedavisiyle kişinin kendi kanından elde edilen trombosit hücreleri kişiye tekrar enjekte ederek hücrelerin yenilenmesini sağlıyoruz. Hücrelerin çalışmasını teşvik ederek ihtiyacı olan malzemeyi veriyoruz.  Uygulanan tedavi kişinin kendi hücresinin tekrar kendisine verilmesiyle ilişkili olduğu için de herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Güneşten etkilenen ciltlerdeki homojen olmayan renk sorununa çözüm getirebildiği gibi ciltteki savunmayı arttırarak kuruluk veya hasarla ya da cilt ekzemasıyla ilgili sorunlara da iyi gelebilmektedir. 30 yaş üstü her cilde sağlık kazandırmak adına uygulama yapılabilir.

        PRP tedavisi özellikle son 5 yıldır giderek artan bir şekilde Kas ve İskelet Sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaya da başlanmış yeni ve doğal bir tedavidir. Diz kireçlenmelerinde, tenişçi dirseği golfçü dirseği gibi kronik tendinitlerde, omuz tendon yırtıkları gibi tendon problemlerinde doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktır. Trombosit temelde kanın pıhtılaşmayı sağlayan elemanı olup içeriğinde büyüme faktörü ve bazı doğal koruyucu maddeler içerir. PRP yöntemi sayesinde trombositten zenginleştirilmiş plasma sıvısı doğal bir ilaç gibi etki gösterir. Yaralanmanın ve zedelenmenin olduğu tendon kıkırdak gibi yapıların iyileşmesini hızlandırır.