Fizik tedavi alanında ki gelişmeleri yakından takip eden ve sağladıkları hizmeti her geçen gün geliştirmekte olan ANAMED Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi başarılarına bir yenisini daha ekledi. Cerebral Palsy(beyin felci) hastası olan Ceylin Parmak doğuştan olan fiziksel engeli nedeniyle  yürüyemiyor ve uzuvlarını kullanamıyordu. Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede Ortopedik Manuel Fizyoterapist Hacı Veli Kılınç’ın planlayıp uyguladığı fizik tedavi programından sonra yürümeye ve uzuvlarını kullanmaya başladı.

Ceylin Parmak’a uygulanmış olan tedaviyi Kılınç şöyle anlattı: “Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis ve tedavi, fizik tedavi gerektiren hastalıklarda çok önemlidir. Hastalık yoktur, hasta vardır. Yani hastalık her insanda farklı seyredebilir. Bu yüzden tedavi programı her hastanın ihtiyaçlarına yönelik planlanmalıdır. Hastaların ve özellikle küçük yaştaki fiziksel engelli çocukların anne babalarının fizyoterapist seçimine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle küçük yaştaki rehabilitasyon hastalarında her türlü iletişim çok önemlidir. Doğru fizyoterapist seçimi  ve sonrasında fizyoterapistin doğru tedavi programını planlayıp uygulaması, hastanın en erken dönemde ve maksimum seviyede iyileşme ile hayata daha sıkı bağlanmasını sağlayacaktır. ANAMED ekibi olarak bizler de kurumumuzda sinir mobilizasyonu,ortopedik manuel terapi,refleksoloji,dry needling,maniplasyon-mobilizasyon,uzay terapi,knesiotaping gibi fizik tedavi uygulamaları ve ortopedik,nörolojik rehabilitasyon uygulamaları ile sağlamakta olduğumuz hizmet yelpazesini geniş tutarak daha çok engelli çocuğumuza yardımcı olmayı kendimize ilke edindik.”

Küçük Ceylin’in annesi Selma Parmak  Anamed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine yaklaşık dört ay önce başladıklarını belirterek şöyle devam etti: “Kuruma ilk başladığımız zaman kızım Ceylin sadece oturuyordu ve uzuvlarını hareket ettiremiyordu. Burada uygulanan tedavi sonrasında Ceylin şuan yürüyebiliyor. Tedaviye bu kadar çabuk cevap vermesi bizi gerçekten şaşırttı.Tedavinin neticesinden çok mutluyuz.Başta Fizyoterapistimiz Hacı Veli Kılınç’a ve ANAMED personellerinin ilgisi ve güler yüzüne çok teşekkür ederim.”

 

 

Kaynak : 

http://www.anamurhaber.net/Anamur-anamed-rehabilitasyon-ile-hayata-ilk-adimini-atti-281.html
http://www.anamurhaberci.com/tr/s_detay.asp?id=8184
http://www.anamurgundem.com/anamed-rehabilitasyon-ile-hayata-ilk-adimini-atti/