Uzman hekim kadrosu ve deneyimli personeliyle her geçen gün kendini geliştiren ve yeni başarılara imza atan Özel Anamur ANAMED Hastanesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Reyhan Mehmetoğlu ile bir başarılı operasyona daha ev sahipliği yaptı.

Yaklaşık 1 yıl önce yüksekten düşen 5 yaşındaki Rıfat Can Oral, geçirdiği kaza nedeniyle başka bir merkezde ameliyat edilmişti. Ameliyat sonrasında kafatasında oluşan kemik açıklığı yüzünden sürekli olarak travma geçirme tehlikesi altında olan Rıfat Can’ı babası Ersoy Oral ANAMED hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği’ne getirdi. Operasyonu yapan Op.Dr. Reyhan Mehmetoğlu şu açıklamayı yaptı; “ Rıfan Can’ın kaza sonrası yapılan ameliyatı esnasında kafa tasının hasarlı kısmı alınmak durumunda kalınmış. Bu nedenle  kafatasında büyükçe bir kemik açıklığı meydana gelmiş.Dolayısı ile bu kemik açıklığının altındaki beyin dokusunu sadece kafa derisi koruyor ve beyin dokusu travmaya maruz kalmaya çok yatkın hale geliyor.Hastamızın açık kalan kemik defekti için akrilik denilen bir  madde kullanarak önce yapay kemik dokusu oluşturuldu, kafatasına uygun bir şekil verildikten sonra kafatasının sağlam kemiğine monte edildi.Bu yöntemle en az eskisi kadar sağlam bir kafatası kemiği oluşturulmuş oldu.”

Rıfat Can’ın babası Ersoy Oral oğlunun artık kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla rahatça oynayabildiği için ve normal bir yaşantı sürebileceği için çok mutlu olduklarını bildirdi. Özellikle Dr. Reyhan Hanım’ın her sorularına bıkmadan cevap vermesinden, ilgi ve alakasından çok memnun kaldığını belirten Oral, ANAMED Hastanesi ve çalışanlarına çok teşekkür ettiğini belirtti. 

Kaynak :

http://www.anamurhaber.net/Saglik
http://www.anamurhaberci.com/tr/s_detay.asp?id=8355
http://www.anamurgundem.com/anamedde-bir-basari-daha/
http://www.anamurmanset.com/2014/02/kucuk-rfat-can-artk-korkmadan-kosup.html
http://ajansanamur.com/tr-TR/haberler/2409/kucuk-rifat-can-artik-korkmadan-kosup-oynayabilecek
http://www.bozyazigazetesi.com/haberdetay/MINIK-RIFAT-CAN-IN-KAFATASINA-YAPAY-KEMIK-MONTE-EDILDI/363